Car wrapping, czyli zmiana koloru auta bez lakierowania

Zmiana koloru nadwozia już nie musi wiązać się z koniecznością wizyty u lakiernika. Tym, którzy marzą o nowym wyglądzie swojego auta, ale przeraża ich naruszenie oryginalnego lakieru, z pomocą przychodzi car wrapping.

Car wrapping, czyli zmiana koloru auta bez lakierowania

Aalternatywa dla lakierowania

Car wrapping – co to takiego? Metoda ta polega na oklejaniu samochodu specjalistycznymi foliamico pozwala na zmianę jego wizerunku bez ingerencji w powłokę lakierniczą. Zmiana koloru przy pomocy  folii to alternatywa dla nieodwracalnego lakierowania pojazdów, której dodatkową przewagę zapewnia stosunkowo niska cena i szybki czas realizacji.

Praktyczne rozwiązanie

Takie zresztą było założenie pionierów w tej dziedzinie. Choć wydawać się może, że technika ta powstała by cieszyć oczy fanów motoryzacji, zaczęto ją stosować ze względów praktycznych. Oklejanie samochodów zapoczątkowano w latach 90. w Niemczech, po to by ujednolicić kolorystykę taksówek bez konieczności kupowania aut w charakterystycznym beżowym odcieniu. Dziś car wrapping wykorzystuje się także w przypadku samochodów policyjnych, straży pożarnej, czy wojskowych.

Co więcej, taka tymczasowa zmiana wizerunku pojazdu to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw. Oklejanie folią pozwala na szybkie i ekonomiczne dopasowanie aut flotowych do identyfikacji wizualnej firmy. Dodatkowo nie sprawia problemu w przypadku rebrandingu. Dzięki możliwości odwracalnej zmiany kolorucar wrap znajduje zastosowanie również w przypadku pojazdów rajdowych i wyścigowych, które okleja się w barwy sponsorów.

Funkcja ochrony

Rosnącą popularność zmiana koloru folią zawdzięcza nie tylko funkcji estetycznej. To również sposób na konserwację powłoki lakierniczejFolia zabezpiecza pojazd przed działaniem czynników, które wpływają niekorzystnie na lakierowane powierzchnie. Nie straszne jej ani lekkie otarcia na parkingu, ani odpryski kamieni na autostradzie. Doskonale sprawdza się też jako ochrona przed promieniowaniem UV, zapobiegając matowieniu i przebarwieniu nadwozia.

Oklejanie samochodu jako reklama
Scroll to Top