Auto Detaling – Podstawowe informacje na jego temat

Mycie auta to dla wielu z nas błaha sprawa. Wydaje nam się, że umycie auta to prosta sprawa. W praktyce jednak potrzeba sporych umiejętności a także odpowiednich narzędzi. Niektórzy z nas mają jednak podejście takie, że auto i tak za chwile się ubrudzi. Na całe szczęście nie jest to prawdą. Szczególnie w momencie, gdy do mycia auta podejdziemy konsekwentnie i z odpowiednią dozą narzędzi. Jak myć poprawnie auto na własną rękę? Dziś odpowiemy na to pytanie. Zapraszamy!

Auto Detaling – Podstawowe informacje na jego temat

Zasada numer 1: Dbaj o swój lakier!

Niektórzy z nas biorą się za mycie auta dopiero w momencie, gdy lakier zmienia kolor. Jest to podstawowym błędem, ponieważ lakier powinien być myty cyklicznie. Dzięki temu dbamy o jego stan i nie pozwalamy, aby zabrudzenia pozostawały na nim długo. Jest to ważne szczególnie w zimie, kiedy na nasz lakier dostaje się zdecydowanie większa ilość brudu. Lakier nie jest też obojętny na piach i sól, która jest dostarczana na Polskie drogi.

Drugim błędem jest oddawanie auta na automatyczną myjkę. Niestety, ale nasz lakier bardzo szybko może ulec uszkodzeniu. Nawet pierwsza wizyta może okazać się błędem, szczególnie gdy szczotki myjni automatycznej są pokryte piachem i brudem z wody, która zbiera się podczas mycia innych aut przez cały dzień pracy myjki. Efekt? Szczotki mogą działać na nasz lakier jak papier ścierny. Tego nie chciałby nikt z nas!

Zasada numer 2: Naucz się myć poprawnie swoje auto.

Mycie auta wymaga umiejętności i potrzeba do tego odpowiedniego sprzętu. Często nie mamy ani jednego, ani drugiego, dlatego po myciu naszego auta, wygląda ono jak wygląda. Jeśli nie mamy umiejętności bądź nie chcemy bawić się w detalingowe mycie własnego auta, zostawmy to odpowiednim specjalistom.

Już pierwsza wizyta przekona nas do tego, że warto, aby nasze auto trafiało do nich. Odpowiednie techniki mycia połączone z większą ilością czasu i odpowiednimi detergentami do lakieru zrobią bardzo dużą różnice. Nasze auto zostanie odpowiednio potraktowane aktywną pianą, która będzie miała czas, aby zlecieć na dół auta. Dopiero wtedy zostanie uruchomiona myjka, która dokładnie wyczyści nasze auto. Niemniej ważny jest okres schnięcia auta, dzięki któremu nasz lakier nie złapie żadnych smug.

Naucz się myć poprawnie swoje auto.

Pamiętajmy że nasze auto nie jest wyłącznie powłoką lakierową, którą widzimy z daleka. Każde auto zawiera wiele zakamarków, gdzie gromadzi się właśnie woda i zabrudzenia, które trzeba usunąć. W przeciwnym razie lakier z czasem może generować odpryski bądź być podatny także na inne uszkodzenia, bądź na warunki atmosferyczne. Każda profesjonalna myjnia posiada specjalne przyrządy, takie jak pędzelki, które docierają do najtrudniej dostępnych miejsc. Dzięki temu nasze auto wraca do nas nieskazitelnie czyste.

Zasada numer 3: Dbaj także o koła i nadkola...

Według wielu profesjonalistów związanych z motoryzacją, koła to wizytówka naszego samochodu. Nic dziwnego, ponieważ ich stan często mówi o naszym zaangażowaniu w życie swojego auta. Jeśli dbamy o nasze auto, będzie to widoczne. Tak samo jak widoczne będzie, jeśli nie będziemy dbali o własne auto.

W profesjonalnych myjniach opony mają szczególnie poświęcony czas. Oprócz zwykłego mycia specjalnymi środkami, bardzo często możemy liczyć także na demontaż kół i mycie ich od wewnętrznej strony. Czy taki zabieg jest potrzebny? Oczywiście, szczególnie gdy chcemy, aby nasze auto na drodze nie tylko dobrze sprawowało się, lecz części eksploatacyjne w okolicach kół służyły nam o wiele dłużej, niż dotychczas.

Na sam koniec - warto pamiętać!

Jeśli po tym artykule zdecydowaliśmy się zadbać o nasze auto we własnym zakresie, pamiętajmy o prostych kwestiach. Podczas mycia nie śpieszmy się, ponieważ pośpiech jest bardzo złym doradcą i może generować złe decyzje, które będą kosztować nas sporo środków finansowych.

Pamiętajmy także o użyciu specjalnych i agresywnych, aczkolwiek skutecznych środków czyszczących. Dzięki nim zrealizujemy nasze zadanie w taki sposób, że będziemy zadowoleni z efektu końcowego.

Scroll to Top